Vyrobte si vianočné ozdoby z netradičného materiálu

pred 9 mesiacmi

Na výrobu jednoduchých, ale veľmi pôsobivých vianočných ozdôb budete v skutočnosti potrebovať iba niekoľko roliek od toaletného papiera. Ako postupovať, aby ste získali originálne ozdoby, ktoré v obchodoch nenájdete?

Postup je veľmi jednoduchý. Zoberte rolku od toaletného papiera (nie je podstatné, s akým priemerom) a stlačte ju tak, aby ste zdeformovali jej pôvodný kruhový obvod a aby bola na oboch stranách zalomená. Potom si s pomocou pravítka a ceruzky na rolke, ktorá je orientovaná na šírku, označte každých 1,5 centimetra.

Podľa toho ju potom rozstrihnite. Získané tvary – „lupene” začnite spolu zlepovať do kruhu tak, aby vám vznikol kvet. Najpôsobivejší efekt však dosiahnete, ak budete kombinovať lupene z väčšej rolky toaletného papiera s lupeňmi z menšej.

Užitočný pomocník – vosková pištoľ

Do vnútra každého lupeňa môžete vložiť malý lupienok, ktorý dostanete tým, že veľký rozstrihnete na dve rovnaké časti a ich konce potom zlepíte. Na lepenie je najlepšie použiť voskovú pištoľ, pretože vosk relatívne rýchlo schne.

Keď ste už jednotlivé lupene usporiadali do tvaru kvetu, k ozdobe prilepte tenkú hodvábnu stužku, jutové vlákno. Všetko závisí od individuálneho vkusu a kreativity.

img_20161214_140547

 

Farebné trblietky či farba?

A teraz prichádzame do poslednej fázy výroby. Kvet môžete natrieť lepidlom a obsypať ho farebnými trblietkami alebo ho vymaľovať presne podľa svojich predstáv, najlepšie akrylovou farbou, ktorá má skvelú kryciu schopnosť a neopadáva. Ak chcete svoju ozdobu priviesť do úplnej dokonalosti, môžete na ňu prilepiť aj ozdobné perličky.

Do výroby ozdôb môžete zapojiť aj svoje deti. Jednoduchý postup si určite zamilujú a možno vás aj inšpirujú svojou detskou tvorivosťou.

Hotové ozdoby si môžete zavesiť na stromček alebo čečinový konárik. Originálne vianočné ozdoby sa zaručene stanú neprehliadnuteľnou súčasťou vášho vianočného interiéru.

(IP)
Foto: Ivana Pitoňáková