Vytvorte si hniezdočko lásky

pred 10 mesiacmi

Medové týždne nemusíte prežívať len po svadbe. Svoju romantickú oázu si môžete zariadiť aj doma a kedykoľvek.

Pohodlie v posteli

Posteľ s kvalitným matracom je zárukou dobrého spánku. Spálňa by však nemala byť iba nocľahárňou. Je to najosobnejšia izba vo vašom domove, a preto by ste si ju mali spríjemniť aj peknými a na dotyk hebkými dekoráciami. Napríklad mäkučkou dekou a malými vankúšmi. Dajte si záležať aj na látkach. Najlepšou kombináciou sú bavlnené plachty s hodvábnymi obliečkami.

shutterstock_515218159

Neutralita na stenách aj v dekoráciách

Farby vo vašej oáze oddychu a pokoja by mali byť v teplých odtieňoch. Práve tie priťahujú svetlo a priestor tak zútulnia. Doplnky musia ladiť so stenami, preto ich vyberajte v neutrálnych tónoch. Je dobre, ak vo svojom hniezdočku lásky doprajete priestor aj ružovej. Je to farba lásky a nielen podľa feng šuej navodzuje romantickú atmosféru.

shutterstock_520103602

Oázu je potrebné rozvoňať

Okrem pekného vzhľadu je vo vašej spálni dôležitá aj aróma.  Spálňa by teda mala voňať, pretože vďaka nej si často vybavujeme spomienky. Príjemné pocity vytvára levanduľa alebo jazmín.

shutterstock_518445061

S televízorom preč

Zabudnite na televízor a počítač. Tieto technologické vymoženosti do oázy pokoja jednoducho nepatria. Rozptyľujú a narúšajú pohodlie.

Podľa starých čínskych rád je vhodné, aby ste oproti posteli zavesili romantický obraz alebo fotografie vás a vášho partnera. Je to prvý a zároveň posledný obraz predtým, ako zaspávate či vstávate.

Michaela Luxová
Foto: shutterstock