Z centra mizne ďalší vred, v ruine pre bezdomovcov vzniknú nové byty

pred 2 rokmi

Dlhé roky bola budova na Štúrovej 22 doslova vredom na tele Košíc. Dnes sa mení na vynovenú budovu, v ktorej vzniká 11 nových bytov.

Premenu niekdajšieho strašiaka si Košičania rýchlo všimli. “Práve na ňom osádzajú nové plastové okná. Je vidieť, že sa dom po rokoch, keď len chátral, mení k lepšiemu,” upozornil nás jeden z čitateľov.

Nestarali sa

V budove so štyrmi podlažiami boli kedysi služobné byty advokátov. Približne pred 15 rokmi ju kúpil bratislavský advokát, ten ju predal obchodnej spoločnosti sídliacej v Lichtenštajnsku. Dom celý čas chátral, prespávali v ňom bezdomovci a susedia sa sťažovali na neporiadok, opadávajúcu omietku, zápach a hluk.

Opäť na bývanie

Pred niekoľkými mesiacmi sa však všetko obrátilo k lepšiemu. Budovu kúpil bratislavský investor a po získaní potrebných povolení začal s jej rekonštrukciou, aby opäť mohla slúžiť pôvodnému účelu, teda bývaniu.

Bude v ňom 11 jedno, dvoj a trojizbových bytov. Osadíme v ňom nový výťah. Majitelia bytov budú môcť parkovať na uzatvorenom parkovisku za budovou vo dvore. A chystáme ešte jeden bonus – do každého z bytov bude privedený vysokorýchlostný internet optickým káblom,” opisuje možnosti budúcich bytov zástupca vlastníka budovy a investora Patrik Karlík.

Foto: Veronika Janušková