Začnite si plniť sny pomocou nástenky vízií

pred 12 mesiacmi

Mnoho ľudí sa riadi rôznymi mottami. Či už to sú výroky slávnych alebo poučné citáty. Svojim spôsobom práve tieto motivačné vety pomôžu človeku ísť za svojím cieľom. Účinným spôsobom, ako udržať svoje túžby a sny, je aj ich vizuálne znázornenie. Vytvorte si preto svoju vlastnú nástenku vízií.

Tabuľa snov a cieľov je účinný nástroj, ktorý zobrazuje, čo chcete dosiahnuť, akým človekom sa chcete stať a ako si splniť svoje sny. Práve vizuálne zobrazenie našich myšlienok nám napomáha lepšie dosiahnuť svoje túžby. Ak si svoje myšlienky vizualizujeme na vedomej úrovni, lepšie sa nám uchovajú v našom podvedomí.

 

shutterstock_109016837

 

Čo na to potrebujeme

Vision board je technika, ktorá dokáže pritiahnuť vaše priania do života a pomáha dosiahnuť akýkoľvek sen. Poďme sa pozrieť na to, čo všetko potrebujete k tomu, aby ste si vytvorili svoju vlastnú nástenku vízií.

 

Začnite s vystrihovaním

V prvom rade sa zamyslite nad tým, aké sú vaše sny a čo chcete dosiahnuť. Všetko si spíšte na papier. Ak to už máte, prichádza krok číslo dva. Zaobstarajte si časopisy, fotky a obľúbené mottá. Vystrihnite si všetko, čo vás zaujme. Vyberajte také obrázky, ktoré vo vás vytvoria emóciu. Tabuľu snov musíte vytvárať s radosťou a odhodlaním. Musíte veriť tomu, že to, čo robíte, má zmysel. Ak túžite cestovať, vystrihnite si obrázky miest, ktoré chcete navštíviť. Ak chcete vlastniť reštauráciu, nakreslite ju na papier. Je jedno, aký kľúč zvolíte, najdôležitejšie je odhodlanie začať.

shutterstock_186462224

 

Zobrazte si vaše sny

Ak to už máte, vytrieďte na kôpku tie obrázky, ktoré predstavujú vaše sny a vízie. Zoberte si kartón, výkres alebo nástenku z korku. Poukladajte naň všetky obrázky a výroky, ktoré ste si odložili nabok. Ak ste s výberom obrázkov spokojný, je čas, aby ste ich začali nalepovať.

shutterstock_404520196

 

Keď sa sny menia na skutočnosť

Nástenku doplňte o mottá, obľúbené výrazy a dátumy, dokedy chcete mať sny splnené. Vety formulujte v prítomnom čase. Svoju tabuľu snov si zaveste na také miesto, aby ste ju mali stále pred očami. Pretože ak niečo často vidíte, vaša myseľ to vstrebe a vy sa ani nenazdáte a sny sa začnú meniť na realitu. Pretože: ,,Nesnívajte svoj život, ale žite svoje sny,“

 

Foto: shutterstock