Žiadosti o dotáciu pre Vodárenskú dali zelenú

pred 2 rokmi

Náhradné byty pre ľudí, ktorí nie vlastnou vinou prišli o bývanie, môžu byť na budúci rok realitou. Mestské zastupiteľstvo schválilo žiadosť o poskytnutie dotácie od štátu.

Suma vyše 337-tisíc eur má pokryť náklady na prestavbu mestskej budovy na Vodárenskej 14. Mesto môže na rekonštrukciu minúť celý príspevok, nesmie však presiahnuť náklady 500 eur na meter štvorcový podlahovej plochy. Bytový podnik už zabezpečil aj projektovú dokumentáciu.

Rekonštrukciu musia stihnúť za niekoľko mesiacov. ,,Ide o zákonnú formu kompenzácie pre nájomcov za povinnosť vypratať reštituované byty, ktoré nájomcovia – žiadatelia dovtedy užívali a ktorú je Mesto Košice povinné vysporiadať v termíne do 31. 12. 2016,“ uvádza sa v materiáli, ktorý poslanci schválili.

Zrekonštruovaná bytovka poskytne 19 bytov, predovšetkým jedno a dvojizbové, jeden bude trojizbový. Zoznam žiadateľov je už známy, vyskytla sa len jedna výnimka, kde nájomníci zdedili rodinný dom a náhradné bývanie už nepotrebujú. Podľa primátora Richarda Rašiho byt dostane ďalší žiadateľ v poradí.

(BM)

Ilustračné foto: TASR