Zubná pasta nie len na zuby

pred 9 mesiacmi

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že ju môžete využiť aj na niečo iné, ako len na umývanie zubov? Tento zázrak odstráni škvrny nie len na šperkoch, ale opraví aj poškriabaný displej.

Vyleštite svoje strieborné šperky

Na to, aby ste vrátili svojim šperkom zašlý lesk, stačí dať trochu zubnej pasty na starú zubnú kefku, ktorou budete jemne šúchať, kým odstránite nečistoty. Na záver šperk pretrite vlhkou handričkou a uvidíte, že sa bude lesknúť ako nový.

Ruky bez zápachu

Často sa vám stáva, že niečo varíte či pečiete a potom vaše ruky zapáchajú od cibule či rýb? Nepríjemnú arómu väčšinou neprekryje ani to najvoňavejšie mydlo. Pomôcť vám však môže akákoľvek zubná pasta. Dôkladne si ju rozotrite po prstoch aj dlaniach, trite ruku o ruku ako pri klasickom umývaní rúk, a napokon opláchnite vodou.

Rozžiarte svetlá svojho auta

Pokiaľ vaše svetlomety vyzerajú špinavo a svietia len tlmene, použite zubnú pastu. Zoberte si na pomoc handričku a pomocou jemných krúživých pohybov odstráňte zo svetiel nečistoty. Na záver svetlomety opláchnite čistou vodou.

shutterstock_549262846

Čo so špinavým kobercom?

Kobercové škvrny rôzneho druhu odstránite, ak priamo na ne vytlačíte zubnú pastu a poriadne ju napeníte. Po pár minútach pôsobenia postihnuté miesto umyte vodou a nepríjemné škvrny budú preč.

Opravte si poškriabaný displej na telefóne

Malé množstvo zubnej pasty naneste na bavlnenú handričku a jemne votrite do rýh a škrabancov, ktoré okamžite zmiznú. Potom použite jemný vlhký kúsok tkaniny na to, aby ste nadbytočnú pastu odstránili.

 

(IP)